Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Палецот открива какви сте во љубовта

Верувале или не должината на вашите палци може да открие многу за вашиот живот вклучувајќи ги тука и љубовните врски. Сè што треба да направите е да го анализирате соодносот помеѓу двата дела.

Кога втората половина од палецот е поголема од првата

Ако вашиот палец го има овој сооднос тогаш вие сте сигурна и доверлива личност. Лесно ги забележувате нештата и секогаш имате објективен пристап. Дејствувате полека и уживате во она што го правите. Лесно е да ги испуштите можностите, затоа што преферирате реакција, отколку иницијатива.

Првата половина и втората половина се иста должина

Прагматични сте и немате проблем во тоа да ги планирате нештата и да останете смирени под притисок. Понекогаш луѓето ве доживуваат како енигматска личност која без разлика на сè одлично знае како да ги сокрие своите чувства и намери.

Првиот дел од палецот е подолг од вториот

Доколку првиот дел од палецот е подолг од вториот лесно се вљубувате. Кога сакате некого едноставно заборавате на се околу себе и се посветувате само на саканата личност. Ако некој ве повреди тогаш мошне тешко го сфаќате тоа и имате тенденција долго да патите.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...