Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Овој уметник ќе Ве воодушеви! Видете што прави на плажите на Сан Франциско! (Видео)

Самиот изглед на плажите е генерално стереотипен: луѓето се капат, сончаат или играат. Меѓутоа, ако навистина имате среќа, можете да налетате на цртежите на Андрес Амадор…како креира неверојатни цртежи на песокот…

Амодоровата техника е уникатна: тој се движи по плажата, притоа влече гребалка со него, отстранувајќи го горниот дел од песокот, а на површината излегува потемниот.

Самиот уметник објаснува дека така се чувствува, едноставно сака да слика. Го користи целото тело, а неговата четкичка се гребалките.

На тој начин Амадор покрива површина дури и до 30000 метри, на која црта авиони, цвеќиња и апстрактни геометриски фигури.

httpv://www.youtube.com/watch?v=KvqZf8heei8

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...