Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Неверојатни природни тунели низ светот

Светот е полн со неверојатни архитектури кои ги создал човекот. Од големиот Кинески ѕид до пирамидите во Египет, опкрижени сме со генијална архитектура, но некои од воодушевувачките места на земјата не се составени од цигла и челик, туку од широките стебла на дрвата и деликатните цветни градини.

Секако човековата рака помогнала и имала мала улога во развојот на овие тунели, но тоа не го зема фантастичниот начин на кој природата ги сочувала. Погледнете ги овие неверојатни тунели кои се наоѓаат низ светот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...