Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Куќа јарбол: Луксузно издание кое го одзима здивот (ВИДЕО)

Неверојатна лебдечка куќа, која се наоѓа покрај еден од најубавите крајбрежни автопатови во Австралија. Ова е најфотографираната недвижнина во оваа земја.

“Куќата Јарбол” лебди на челична платформа над плажата, а погледот кој го нуди оваа куќа го одзема здивот.

kuca-jarbol-1397594831-33316

Изградена е во 70-те години од минатиот век, а неодамна е реновирана во модерен стил. Просторот е отворен и простран со многу светлина.

Прозорите се поставени од подот до плафонот за ништо да не стои на патот на панорамскиот поглед. Иако е приватна сопственост, куќата може да се изнајми за 1.800 евра неделно.

kuca-jarbol-1397594879-33318

Куќата по 40 години почнала да се распаѓа бидејќи била изградена од дрво. Со реновирањето е завршена одлична работа, бидејќи сега нуди уште подобар поглед.

httpv://www.youtube.com/watch?v=rFgNhoPUkYI

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...