• Сподели на:

Кој дел од женското тело ги возбудува мажите? Градите не се на 1 место…

___

Ушите, стапалата, задникот, градите, вагината – сето тоа ги возбудува мажите, но ќе се изненадите кога ќе дознаете кој дел од женското тело е најсекси според мажите.

Ова се 12 делови од женското тело кои мажите ги сметаат неодоливи. Неверојатно, но градите не се на прво место .

12. Уво /ушна школка

Увото е одличен дел за почеток на предигра, која е многу секси.

11. Глуждот /стапалото

Некои се згрозуваат од стопала, но за мажите овој дел од женското тело е изклучително привлечен.

10

10. Задната страна од коленото

Делот зад женкото колено е многу чувствителен, а мажите се луди за такви зони.

9. Вагина

Некои мажи преферираат женски гради, некои задници, но секој маж обожува вагина.

8

8. Грб

Ако сакате да видите возбуден маж, истегнете се и малку свиткајте го грбот, тоа целосно ќе го полуди.

7. Стомак

Мажите го сакаат вашето торзо. Не ги интересираат стомачните или дефиниција на мускулите. Тие едноставно ја сакаат мекоста на кожата, особено на делот меѓу градите и вагината.

6. Клучна коска

Има нешто што им е секси на мажите во врска со женската клучна коска. Со причина тука застануваат кога ќе тргнат надолу и зошто не брзаат веднаш на најдобриот дел.

5. Колкови

Коските на колковите кои формираат мала латинска буква V, кое штрчи од панталоните, здолништата или од долниот дел од бикините – мажите се благодарни за овој дел.

4

4. Гради

Можевте да претпоставите дека градите ќе се најдат тука некаде. Сосема заслужено!

3. Задник

Задникот мажите го гледаат како гради на женската јужна хемисфера од телото.

2. Уста

Затворена, отворена, додека ја лижете усната или ја грицкате долната – со усните можете да комуницирате на повеќе начини. Ако очите се огледало на душата, устата е вратата на срцето.

1

1.Очи

Без оглед кој сте, што ве интересира или што најмногу сакате, очите се секси и само со еден поглед можете да го разоружате секој човек.


Оставете коментар

___