Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Кој дел од телото жените не го сакаат, а мажите го обожаваат?

Долги и тенки нозе, со кои можат да се пофалат славните манекенки се сон на секоја жена. Но мажите сепак размислуваат малку поинаку. Тоа го потврди едно истражување во кое припадниците на посилниот пол се изјаснија кој дел од женските нозе им е најсексапилен.

Дури 80 отсто од испитаниците се задржале на заоблени, нагласени листови – дел од нозете на кој жените воопште не обрнуваат внимание или едноствно не го сакаат и го кријат.

Нешто помалку од 32 отсто ги издвоиле колената како најсекси дел од женското тело.

Само 10 отсто од мажите ги приметуваат глуждовите.

Од друга страна, жените се изјасниле дека делови од  телото кои не ги сакаат се глуждовите, стапалата, после кој следат листовите кои со задоволство би ги намалиле.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...