• Сподели на:

Кога уморот ќе ги совлада: Спијат каде ќе стигнат! (ВИДЕО)

___

Заспаните деца се мирни и спокојни и секогаш се преубава глетка. Но, овие деца очигледно ги совладал заморот.

Децата се како Заспаната убавица, заспале на местото на нивната важна работа поради која не сакале да одат во кревет. Сонот ги стигнал на локомотивата, на крајот од софата, зад воланот, на љуљашката, во чинијата со шпагети.

Kids Who Lost The Fight Against Sleep


Оставете коментар

___