Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Како пеликан во лет гледа на светот? (Видео)

Овој пеликан го напуштил неговото јато пред да научи да лета, па во учењето му помогнале вработените во кампот “Greystoke Mahale” во Танзанија.

Пеликанот научил да лета, а неговите учители на неговиот прекрасен клун му закачиле „GoPro“ камера и го снимиле ова прекрасно филмче.

Уживајте!

httpv://www.youtube.com/watch?v=_YEyzvtMx3s

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...