• Сподели на:

Како да зрачите со сексапил од утро до мрак

___

7:00 Облечете ја вашата привлечна долна облека. Сексолозите тврдат дека ќе се чувствувате многу посексапилно, а тоа со сигурност ќе го забележат и другите.

 

8:00 Бакнете го својот сакан пред да тргнете на работа. Докажано е дека бакнувањето ослободува окситоцин, хормонот на љубовта и среќата.

 

12:00 Најдете се со партнерот на ручек во екој ресторан во кој никогаш не сте биле. Истражувањата покажуваат дека воведувањето на нови заеднички активности во животот ги будат оние пеперутки во стомакот кои сте ги имале на почетокот на врската.

 

14:00 Испратете му порака или имејл. Стручњаците велат дека споделувањето на нешто што не би го споделиле со никој друг, создава блискост помеѓу двајца..

 

16:00 Загрејте ја атмосферата на работа. Флертот е здрав и одличен за вашата самодоверба, тврдат сексолозите. Нема мажи во вашата работна околина? Прошетајте до кујната или до продавница, сигурно ќе налетате на некое „колаче“.

 

18:00 Посетете ја теретаната. Истражувањата пронашле директна врска помеѓу вежбањето и доброто чувство „таму долу“.

 

20:00 Одете на масажа. Таа се поврзува со зголемувањето на бројот на бели крвни зрнца кои се многу важни за имунитетот и намалувањето на нивото на кортизол, хормонот за стрес.

 

21:00 Исклучете го телвизорот, телефонот и лаптопот. Сега е најважно да се „конектирате“ со партнерот.

 

22:00 По жешката „акција“ галете се околу 10 мин. Истражувањата покажуваат дека ова е многу важно бидејќи на тој начин се зближувате со партнерот и го продолжувате задоволството.


Оставете коментар

___