Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Интересна колекција на купатила

Италијанскиот бренд Картел, добро познат по користењето на пластика, и легендарниот швајцарски произведувач на керамика за купатила Лауфен, ги здружиле силите за да создадат нова колекција на купатила кои ги нарекле Картел од Лауфен.

Главни дизајнери биле Лудовика и Роберто Паломба кои развиле меѓусебно поврзан систем, каде што кадите санитариите, славините, тушевите, осветлувањето и аксесоарот коегзистираат со максимална флексибилност, менувајќи го својот изглед, за како камелеон да се прилагодува на барањата на секој.

Kartell_by_Laufen_02-600x900

18_Kartell-by-Laufen-ambience-1200x1800

laufenKartell05

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...