Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

И Андријана Лима се вклучува во акцијата за помош на Србија

Супермоделот Андрија Лима која неодамна објави дека се разведува од својот сопруг, српскиот кошаркар Марко Јариќ, упати апел за момош за поплавените подрачја во Србија.

Бразилската убавица се приклучи на бројните познати личности кои се вклучија во хуманитарната акција, па на друштвените мрежи ги повика своите следбеници да помогнат на Фондацијата на Новак Џоковиќ и акцијата за помош на жртвите од поплавите.

‘’Ве молам да им помогнете на жртвите од поплавите во Србија со Фондацијата на Новак Џоковиќ’’, напиша Андријана.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...