• Сподели на:

Хит на интернет: Распеана калуѓерка предизвика сензација!

___

Една калуѓерка предизвика сензација со својата изведба на италијанската телевизија и набрзо стана хит на интернет.

  casna-sestra-printskrin-1395325042-465447

Калуѓерката Кристина Скучиа ги водишеви судиите со својата енергија и емоции за време на изведбата на песната “No One” од Алиша Киз на музижката емисија The Voice Italia.

casna-sestra-printskrin-1395325042-465449

Распеаната калуѓерка дури успеа да намами солзи кај еден од членовите на жирито, меѓу кои беше и поснатата италијанска водителка и пеачка Рафаела Кара. Кристина го заврши својот настап со овации, додека нејзините пријателки, калуѓерки, скокаа од радост.

The Voice IT | Serie 2 | Blind 2 | Suor Cristina Scuccia - #TEAMJ-AX


Оставете коментар

___