Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Факти за вагината кои ќе ви ги отворат очите

Во клиторисот има 8 000 нервни завршетоци, додека во пенисот ги има само 4 000. (Извинете, момци!)

thumbnail.php

Мускулите на вагината можат да се прошират и до 200 % за време на породувањето.

Постои легенда дека лекар некогаш извадил компир од вагината на својата пациентка.Изгледа, дека таа таму го ставила за да спречи бременост, по совет на својата мајка.

Зборот вагина прв пат е употребен во филм во 1946 година.

Вагината и ајкулата имаа повеќе заеднички работи него што сте претпоставувале. Во прашање е сквалин, органско соединение кое го има во јетрата на ајкулта (а исто така и во вагината), а за кое денеска се сметата дека претставува еликсир за здравјето и се продава во капсули.

Вагината може да биде многу силна.Се вели дека некоја жена успеала да постигне рекорд во вагинално дигање на тегови, успеала да подигне товар тежок дури 14 килограми.

Вагината ги дели особините со уште едно животно – мачката. Самите се чистат и негуваат.

httpv://www.youtube.com/watch?v=rHxwpfDzac8

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement