Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Делфин влетува меѓу снимателите молејќи за помош

Снимањето на екипа подводни сниматели било прекинато додека еден делфин влетал во кадарот сигнализирајќи дека му е потребна помош.

Забележувајќи го делфинот како кружи околу нив, снимателите забележале дека нешто не е во ред. На почетокот на им било јасно за што станува збор , додека еден од нив не сфатил дека на перката од делфинот е закачена јадица за ловење.

Погледнете го видеото:

httpv://www.youtube.com/watch?v=2gvgkHSyKFE

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...