Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Дали лабелото прави зависност и дали бешиката може да пукне?

Колку пати сте слушнале дека лабелото прави зависност и дека бешиката може да пукне ако голго држите? Знаете дека тоа не е воопшто точно?

 

Погледнете го видеото дали овие трвдења, и уште некои кои се распространети, се воопшто точни?

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=zWt78bVaJ80

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...