• Сподели на:

Бездомник се расплака кога сфати дека е во негова куќа: Мислеше дека е кај пријател (ВИДЕО)

___

Кога бездомник ќе сфати дека конечно има покрив над главата, облека и храна, следи реакција која ќе ви донесе солзи на очите.

Дека сеуште постои хуманост, сочуство и желба да се помогне на другите, ова видео е вистински доказ за тоа.

Магикоф Рахат, преку јутуб решил да го изненади бездомникот по име ерик, обезбедувајќи му го најосновното – покрив над главата. На својот јутуб канал, Магикоф, решил да проба да собере доволно пари за да му помогне на Ерика да добие нов дом.

Погледнете го ова видео кое нема никого да го остави рамнодушен:

Homeless Man Gets A Home


Оставете коментар

___