Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

8 навики од кои треба да се ослободите кога ќе наполните триесет години

Некои работи се интересни кога сте млади, но како се приближувате кон триесетите години, работите стануваат посериозни. Ништо страшно, само сватете дека животот добива на одговорности.

Третирање на родителскиот дом како да е хотел

Смешно или не, секој од нас кон родителите барем еднаш се однесувал како да му се слуги. До триесетите би требало да сватите дека вашите родители не се робови. А отселувањето од родителскиот дом е пожелно да го направите пред 30 роденден.

Опседнатост со другите

Да, некој се верени, некој се во брак, некој завршиле факултет, добиле работа… А вие живеете свој живот онаков каков што ви одговара.

Вишок на килограми

Константното жалење поради вишокот на килограми и количината на храна која сте ја изеле никој не сака да го слуша, поготово ако ништо не превземата за тоа.

На мажите е се

Живееме во 21 век, а мажите и жените одамна ги заменија улогите. Превземете иницијатива и повикајте го на состанок.

Спиење до покасно

Знаме дека не е лесен животот, но нема да ви биде подобро ако го преспиете целиот ден.

Срам ви е да барате помош

Посебно ако сте на почеток на кариерата. Барајте помош бидејки тоа е добар начина да покажете дека ви е важно да постигнете позитивен резултат.

Трошење на пари над своите можности

Сетете се секој пат колку работите за да ги заработите тие пари. Добро размислете кога ќе ги потрошите на уште еден пар чевли.

‘’Неодговорен’’ секс

Дали тоа треба да го објаснуваме?

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...