• Сподели на:

11 Најбизарни секс закони во Америка

___

Преку ден во Боземан во Монтана, можете да водите љубов на отворено колку што сакате. Но тоа е забрането по стемнување.

Во натура

Во Анистон, Алабама, ако жената изгуби на билијард, сосема е легално својот долг да го плати со секс.

Никако на наплатна рампа

Во Харисбург, Пенсивланија, нелегално е да имате секс со возач на камион на наплатна рампа.

Задното седиште е поскапо

На паровите од Котонвуд во Аризона, кои имаат секс во своето возило им следи казна. Казната ќе биде дуплирана ако се затекнати како имаат секс на задното седиште.

А на јавно место инаку може?

Паровите од Њукасл, Вајоминг, не смеат да водат љубов во фрижидер за месо во маркет.

seks-horoskop-skorpija-rak-horoskop-zodijacni-zunaci-1340066529-176052

Жената ќе одговара

Во Тремонтон, Јута, не е дозволено да имате секс во амбулантна кола. Во спротивно името на жената ќе биде објавено во лаклните весници.

Дали е било кој казнет?

Во  Облонг, Илиноис законски се казнува ако имате секс додека одите на лов или риболов на денот на својата венчавка!

Казна само ако сте голи

По излегувањето на сонцето во Боземан, Монтана, сексуалните активности помеѓу две личности од ист пол е забранета пред дворот, но само ако личностите се голи.

Пукање од пушка и оргазам не одат заедно

Мажите од Конорсвил во Висконсин не смеат да пукаат од пушка додека нивните жени доживуваат оргазам!

decak-endi-lopez-izresetan-igracka-puska-kalasnjikov-sad-1382651951-386521

А ако животните профитираат?

Секс со животни – освен ако не се прави заради профит – не се смета за настраност и е легален во Јута.

Каде и да сакате само не пред слика

Во Оксфорд, Охајо забрането е жената да се соблече гола пред слика.

Рибите не се за мажи

Во Минесота е нелегално маж да има сексуален однос со жива риба. За жените ништо не се кажува.


Оставете коментар

___