• Сподели на:

10 месеци патувале низ национален парк и снимале. Резултатот е спектакуларен

___

Двајца родители, Деланти и Нил, патувале пешки 10 месеци низ националниот парк Јосемети во САД. Поминале вкупно 200 милји ( околу 350 километри ) и ги направиле овие неверојатни снимки кои траат вкупно 45 дена.

3413_yosemite4-610x407

Видеото го нарекле “Проект Јосемети” и се надеваат дека нивните снимки ќе потикнат и други сами да патуваат и да го исражат овој преубав парк на природата.

Според нивните зборови, некои делови од националниот парк делуваат како да се од друга планета.

Двајцата пешачеле со опрема тешка 35 килограми, и доживеале две годишни времиња.


Оставете коментар

___