Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Ниту е убава, ниту згодна, но е интересна: Заработува стотици илјади долари од својата скромна соба

Рејчел Мајер (26) или Бани е своја и посебна. И тоа е успех да профитира, бидејки оваа девојка е една од најголемите звезди на youtube. Она снима клипови како да се шминкате, предлага како да се облечете. Како да изгледате, се бави со паранормални појави и рецензии – а годишно заработува преку пола милион долари.

Тинејџерките ширум светот ја обожуваат и каде и да се појави чекаат по неколку саати само да ја запознаат.

Она што повеќе од три милиони фанови и следбеници најмногу го ценат е тоа што таа е оригинална и своја. Исто така, една е од ретките децата кои ја обожуваат, а и родителите ја одобруваат.

Затоа Бани цело време добива различни понуди да рекламира одредени производи. Таа за сега не влегува во такви работи и го работи само тоа што таа го сака.

httpv://www.youtube.com/watch?v=mf5BYojguoI

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement