Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Опуштете се и уживајте во BELMOND GRAND HOTEL

Русија нуди одлични места за одмор и релаксација, a Belmond Grand е дефинитивно хотел кој треба да се посети.

Тој се наоѓа во срцето на Санкт Петербург и нуди луксуз кој би го импресионирал и самиот цар. Архитектурата и ентериерот на хотелот ќе ве вратат во 19 век, но истовремено ќе ви ја пружат и удобноста на модерното време.

Belmond Grand е совршен спој на минатото, архитектурата, дизајнот и уметноста. Располага со 265 луксузни соби и апартмани и е познат по феноменалната кујна со руски, италијански и француски јадења кои со сигурност ќе ги стимулираат вашите сетила.

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

 

Opustite se i uživajte u Belmond Grand hotelu

 

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...