Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Рустикална убавина на Тоскана

Некогаш , многу одамна шармантната фасада од цигли која кожете овде да ја видите, беше првото обележје на фабриката за тутун, затскриена во руралната убавина на Тоскана.

Таа фабрика одамна ја нема , но фасадата на зградата сеуште постои – таа го краси ова вистинско место за одмор, хотелот  Hotel La Tabaccaia. По целосната реконструкција, оваа стара зграда е трансформирана во прекрасен, неверојатен  бутик -хотел, така што ги буди вашите сетила до максимум, во самото срце на Тоскана, една од најважните делови во светот,  кога станува збор за уметноста на создавање и уживање убаво вино и кујна.

Toscano, познатите италијански пури, кои потекнуваат токму од ова место. Тековната локација на хотелот Ла Tabaccaia еднаш беше на местото на сушење познати пури. Оригиналната структура на објектот се уште постои и денес, иако ентериерот беше значително изменета за да се задоволат вкусовите и потребите на сите посетители. Гостите можат да избираат од 31 убави соби од кои секоја има свој уникатен тоскански дизајн.

Оригинални парчиња на декор се реконструираните парчиња греди и плафонот , како и модерните можности како што се wi-fi интернетот, многубројните телевизиски канали, мини-баровите и клима уредите.

Веројатно би се согласиле со нас дека тука навистина можете вистински да се опуштите, посебно доколку го посетите спа и wellness центарот на овој хотел, наречен  Le Piscine. Специјалните масажи и третмани за убавина, како и сауната и малата но добро опремена теретана, секако ви звучат привлечно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement