Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

„Леобо“ – луксузна магија во африканската дивина

Лоцирано во јужноафриканскиот регион Ватерберг, „Леобо“ е се освен обично одморалиште. Овој приватен ресорт може да се изнајми само за посебни пригоди, а оние кои можат да си го дозволат добиваат ексклузивна шанса да уживаат во 50 км2 африканска дивина.

Во самата близина на куќата се наоѓа простран терен создаден за забавни активности. Тука може да се возат мопеди со четири тркала, да се јаваат коњи, да се вози велосипед низ планинските предели, да се ужива во риболов и да се набљудува дивиот свет.

Освен магичната околина, самата вила е едноставно восхитувачка. Изгледа како дел од филмовите на Џејмс Бонд, сместена во дива пустелија. Куќата е дело на познатите архитекти Силвио Рич и Лесли Карстенс, кои со заеднички сили создадоа вистинско ремек дело.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement