Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Доживејте го Тајланд и ресортот VANA BELLE

Doživite Tajland u Vana Belle resortu

Доколку веќе сте се одлучиле дека Вашата следна дестинација која ќе ја посетите е Тајланд, Ви го претставуваме овој луксузен ресорт кој ќе ви понуди многу убавини…

Тајланд во последно време стана една од најпопуларните туристички атракции, а нас ни е јасно и зошто е тоа така. Прекрасните плажи, топлото море, неверојатните климатски услови како и многубројните вкусни тајландски специјалитети кои можете да ги пробате се доволни за да се одлучите да го посетите Тајланд и да уѓивате во неговите убавини.Ние го откривме и овој луксузен ресорт кој дополнително ќе ви ја зголеми желбата да го посетите ова прекрасно место.

Овој луксузен ресорт е сместен во северниот дел на Koh Samuia, во средината на  тропскиот рај.Vana Belle во превод значи ,,Преубава шума”  и на своите посетители им нуди совршен спој на луксуз и природа. На ова место, гостите можат да уживаат во 80 пространи вили со базени. Секоја вила си има свој базен околу неа, така што имате чувство дека сте опкружени со вода. На само неколку метри пред пространата тераса се наоѓа белата песочна плажа Čaveng Noi, која ќе Ви овозмоѓи да уживате во преубавото море.

Овој ресорт Ви нуди и фитнес центар и кој работи 24 саати. Vana Belle ресторанот е нешто најдобро и е оставено за крај. Во овој ресторан ќе можете да ги пробате сите светски познати јадења, но секако ќе можете да ги пробате и традиционалните тајландски јадења кои ќе ве воодушеват.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement