Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Route 66

Vazirani Ekonk има 722 КС и ,,тежи” само 1.627 фунти. Индија најчесто се поврзува со Тук-Тук и масовно производство на автомобили за земјите од...

Route 66

Дизајнерите размислувале и за тоа дека склопениот скутер може лесно да се помести – доволно е да го повлечете за рачката и да го...

Route 66

Дали ќе се базира на хиперавтомобилот Mercedes-AMG One? Мерцедес-Бенц неодамна поднесе ново патентно име до Канцеларијата за интелектуална сопственост на Европската унија. Името за...

Route 66

Според извештајот на Генералното здружение на германската осигурителна индустрија (ГДВ), минатата година биле пријавени украдени 14.229 автомобили со сеопфатно осигурување! Штетата е еднаква на...

Route 66

Бидејќи електричните мотори стануваат сè повеќе попопуларни во текот на изминатите неколку години, бројот на големи брендови кои експериментираат во својата област исто така...

Route 66

Класичниот модел е промовиран во стилот на 21 век…. Rolls Royce Phantom е класика на автомобилската индустрија, која многу луѓе ширум светот ја обожаваат....

Route 66

По четири години тестирање и прикажување прототипи, Лусид Моторс ја претстави сериската верзија на својот луксузен електричен седан. Во последните неколку години, многу стартап...

Route 66

Нов светски рекорд за најскапо продадено Бугати на аукција, постави спортски автомобил Бугати Тип 59 од 1934 година, кој некогаш бил во сопственост на...

Route 66

Неодамна наидовме на неколку суперјахти кои навистина го заслужуваа целото наше внимание, но ниту една не е толку посебна како моделот за кој зборуваме...

Advertisement