Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Пошироката јавност веројатно немаше да слушне за автомобилот да не беше филмот „The Wraith“… На нашата веб-страница, веќе пишувавме за филмски верзии на автомобили,...

Route 66

Пред две години, Bugatti го претстави Centodieci како почит кон ултра интересниот суперавтомобил EB110 на Roman Artioli – модел инспириран од Bugatti Chiron, кој...

Route 66

Ferrari Enzo е произведен во само 400 примероци. Покрај тоа, првпат во јавноста е прикажан на патеката Нирбургринг, кога во него настапи славниот германски...

Route 66

GAZ 24, попознат во нашата земја како „Volga“, се произведувал од 1970 до 1992 година и важел за автомобил што им е достапен на...

Route 66

Автомобилската индустрија можеби ја изгуби фантазијата за дизајнот во последните неколку години, но италијанските креативци сè уште се држат. Една од таквите дизајнерски куќи...

Route 66

Прекрасното ретро купе на Ferrari, моделот 375 America, е целосно подготвено да заработи милиони долари овој месец кога конечно ќе се спушти чеканот на...

Route 66

Пристигна новиот кинески електричен автомобил. Долго време чекавме за кинескиот производител NIO да го лансира својот електричен седан. Неговото име е ET7 и се...

Route 66

Благодарение на неговите футуристички карактеристики, дизајнерскиот јазик на новиот концепт на мотоцикл неодоливо потсетува на зачудувачкиот модел на Aston Martin AMB 001, претставен минатата...

Advertisement
Advertisement
Advertisement