Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Rolls Royce претстави нов уникатен модел создаден во соработка со реномираниот јапонски архитект, Кенго Кум ​… Rolls Royce Dawn нарачана е специјално скроена да...

Route 66

За секој што ќе го најде Tesla Model S прилично досаден автомобил, компанијата Caviar поседува решение… Новиот автомобил на рускиот бренд се вика Model...

Route 66

Да беше жив, Феручо Ламборгини ќе го прославеше својот 105-ти роденден. Феручо Ламборгини е роден во 1916 година. Потекнува од фармерско семејство, но со...

Route 66

Наводно, неговиот несреќен и несовесен сопственик заборавил да ја повлече рачната… Продолжете понатаму, тука нема што да се види – освен луксузниот италијански егзотичен...

Route 66

Ferrari Enzo е произведен во само 400 примероци. Покрај тоа, првпат во јавноста е прикажан на патеката Нирбургринг, кога во него настапи славниот германски...

Route 66

Hyundai веќе објави дека ќе претстави повеќе нови електрични модели во следните неколку години, под брендот Ioniq. Поточно, најавени се три модели за почеток,...

Route 66

Американскиот бренд на мотори, Curtiss Motorcycles, го претстави својот прв целосно електричен модел, наречен One… Претходно позната како Confederate Motors, историјата на овој бренд...

Advertisement
Advertisement
Advertisement