Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Серијата „Сексот и Градот“ својата прва епизода ја емитуваше за 6 милиони гледачи ширум светот на 6 јуни 1998 година. Со текот на времето,...

Fool Moon

Фановите на едно од најпознатите и контроверзни семејства во реалноста, кланот Кардашијан-Џенер, беа непријатно изненадени од веста дека најмладата сестра на Кардашијан, 36-годишната Клои,...

Fool Moon

Викторија од Шведска Кога еден ден ќе го наследи тронот, таа ќе стане четвртата жена во историјата што ќе се најде на шведскиот трон,...

Fool Moon

Мажите родени во хороскопскиот знак на Скорпија се познати како најхаризматични и најфатални. Штом се заљуби во нив, животот на жената веќе нема да...

Fool Moon

Тој бил сестрана личност, сликар, скулптор, снимател, писател и колекционер. Но, пред сè, Енди Ворхол беше пионер на поп-арт-движењето, еден од најпознатите уметници на...

Fool Moon

Во релативно краток период од својата работа од само 20 години, Балзак напишал голем број романи и раскази под заедничкиот наслов „Човечка комедија“, во...

Fool Moon

Од тогаш до денес, многу истражувачи теоретизираа за тоа дали бајката се заснова на вистински настани, т.е. личности. Денес, најприфатената теорија е од германскиот...

Advertisement
Advertisement