Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Пејачката Адел прв пат се појави како водителка на популарното американско вечерно шоу „Saturday Night Live“. Ова беше нејзино прво појавување во јавноста откако...

Fool Moon

Секоја невеста, која оди заедно со младоженецот кај матичарот, олтарот, е полна со надеж дека нејзиниот брак ќе трае вечно Но, кога ќе ги...

Fool Moon

Еден од најимпресивните соништа што може да се сонува е сон за светец, состанок или разговор со него, кога сонувачот мисли дека добил порака...

Fool Moon

Ен Хатавеј го освои Инстаграм, за да го покаже својот гламур изглед во пресрет на светската премиера на нејзиниот нов филм „The Witches“. Додека...

Fool Moon

Психолошката драма на Алехандро Гонзалез Иририту во 2006 година го освои Златниот глобус за најдобра слика, а „Бабел“ е приказна што го заокружува „Трилогија...

Fool Moon

Во хиперпродукциска серија, лесно може да се предвиди кавалитет, но за среќа, квалитетот секогаш некако излегува на површина. Таков е случајот со серијалот Флебаг...

Fool Moon

Добрата фризура, убаво прилагодениот костум, здравата исхрана и редовното вежбање се само некои од работите што можат да помогнат да се трансформира вашиот изглед....

Fool Moon

Филмската адаптација на графичкиот роман/новела „Sandman“ помина пеколни години во развој, но Нетфликс конечно ја превзема улогата како носител на серијата „Sandman“ на големото...

Fool Moon

„The Comey Rule “ e претстојната минисерија на Американската премиум телевизиска мрежа Showtime, базирана на најпродаваната книга на директорот на ФБИ, Џејмс Комеј, каде...

Advertisement
Advertisement