Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Пејачката Адел прв пат се појави како водителка на популарното американско вечерно шоу „Saturday Night Live“. Ова беше нејзино прво појавување во јавноста откако...

Fool Moon

Секоја невеста, која оди заедно со младоженецот кај матичарот, олтарот, е полна со надеж дека нејзиниот брак ќе трае вечно Но, кога ќе ги...

Fool Moon

Еден од најимпресивните соништа што може да се сонува е сон за светец, состанок или разговор со него, кога сонувачот мисли дека добил порака...

Fool Moon

Ен Хатавеј го освои Инстаграм, за да го покаже својот гламур изглед во пресрет на светската премиера на нејзиниот нов филм „The Witches“. Додека...

Fool Moon

Во деновите на тешкиот карантин и пандемска паника, бројни музеи бараа начин како да продолжат да ги забавуваат и едуцираат посетителите. Се појавија предизвици,...

Fool Moon

Музејот на Југославија објави статус на Инстаграм за фотографија од снимањето на „првиот филм направен во повоена Југославија“ – советско-југословенска копродукција „Бура на Балканот“,...

Fool Moon

Пред една недела, масовна експлозија го потресе градот во Либан и уби повеќе од 200 луѓе, а илјадници беа повредени. Како одговор на несреќата,...

Fool Moon

Двејн Џонсон или популарниот „The Rock“ беше прогласена за најплатен актер втора година по ред, пишува магазинот „Форбс“. Поранешниот борач, наводно, заработи 87,5 милиони...

Advertisement
Advertisement