Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Cotton Club

74-тото доделување на филмската награда BAFTA (British Academy Film Awards) се одржа на 10 и 11 април во Лондон. Поради пандемијата коронавирус, церемонијата се...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Cotton Club

Супермоделите Ирина Шајк и Карли Клос одамна станаа икони на стилот и надвор од модната писта. Тие честопати се појавуваат на улиците на светските...

Cotton Club

Овој пат модната инспирација доаѓа во форма на добро познатите искинати фармерки. Овие фармерки стануваат пожелни и модерни со секоја измината сезона. Овие пантолони...

Cotton Club

Модните комбинации кои ги избравме да ви ги претставиме се создадени во согласност со најновите трендови кои владеат оваа пролет-лето сезона. Се надеваме дека...

Cotton Club

Она што денеска ќе ви го понудиме како избор за вашиот секојдневен стајлинг е дефинитивно лежерниот стил на облекување. Еве како изгледаат тие комбинации:...

Cotton Club

Оваа сезона, кога се во прашање сандалите, продолжува минатогодишниот тренд на весели бои со понекои интересни детали. Она што е посебно интересно кај сандалите...

Cotton Club

Со секоја нова година и сезона доаѓа и цела палета на бои во модниот свет, кои, зависно од сезоната, се сметаат за најприфатлици и...

Cotton Club

Долгите фустани се едно од најпосакуваните парчиња гардероба за сончевите денови. Лежерни, опуштени, а сепак доволно шик и ефектни… дефинитивно се нешто што секоја...

Cotton Club

Не постои тренд кој Furla не го опфати за сезоната пред нас, тука се црно-белите комбинации, ригите, зелените нијанси и прозирните, пластичните ташни –...

Cotton Club

Во модните колекции на дизајнерите основен елемент е гардеробата, но има дизајнери кои не се согласуваат таа да биде единствената водечка фигура. Затоа во...

Cotton Club

Матурските се ближат и добро би било навреме да почнете со подготовките. Матурската ноќ е за паметење, затоа потрудете се да изгледате најдобро што...

Advertisement
Advertisement
Advertisement