Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

За романтична вечера, Меган Фокс и нејзиното момче Машин Ган Кели избрале ресторан во Малибу, а познатата убавица привлече внимание и со изборот на...

Cotton Club

За сите оние кои се уморни од пижами и бањарки. Карантинот навистина падна тешко на славниот дизајнер Том Форд, што е сосема разбирливо: голем...

Cotton Club

Модата се заснова на инспирација, што дизајнерите ја наоѓаат во сосема неочекувани работи… Многумина се свртуваат кон природата, некои кон архивите на брендот за...

Cotton Club

Ања Тејлор-Џој апсолутно блескаше на доделувањето на Златните глобуси во смарагдна тоалета со отворен грб, што донекаде потсетуваше на фустанот на Мишел Фајфер во...

Cotton Club

Драма, драма, драма… тоа ни го порачува овој екстравагантен дизајнер со својата летна колекција! Вртоглави подпетици, реси, метални украси, ѕвезди, машни, нитни, принтови, каиши...

Cotton Club

Драматична сензуалност и емоции. Дизајнерите на Херера овој пат своето внимание го насочиле во минатото, црпејќи инспирација од модата карактеристична за 40-те години на...

Cotton Club

Импресионирани и восхитени сме од новата колекција фустани на дизајнерот Georges Hobeika. Неверојатно убави, богато украсени и раскошни се вечерните фустани од новата колекција...

Cotton Club

Откако ви ги претставивме поголемиот број нови пролетни колекции за 2013 година, решивме да почнеме исто така со новите пролетни комбинации со цел да...

Cotton Club

Постојат чевли кои буквално те оставаат без здив! Бојата е црна, платформата висока и елегантна, чевлите уникатни и задолжителни за летната сезона 2013! Креаторот...

Advertisement
Advertisement
Advertisement