Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Само неколку брендови можат да се поврзат со спортски автомобили со високи перформанси како што тоа го прави Porsche… Сепак, познатата германска марка сега...

Wall Street

Кога ретка, легендарна билка од индиската митологија се претвори во волшебна креација на накит, подготвени сме за нешто прекрасно. Навистина – нема ништо подобро...

Wall Street

Секој почеток е тежок. Кога само што започнувате да работите во нова компанија, логично е да направите неколку грешки. Новата работа може да биде...

Wall Street

Дали некогаш сте го почувствувале тој нагон во себе да станете истражувач на новиот свет? Некој што храбро шета низ пустина, џунгла и кој...

совети

Многу луѓе наутро не посветуваат доволно внимание на косата бидејки имаат полни раце работа. Но, можеби би требало да издвоите неколку минути за фризурата...

совети

Посакувате секој пат кога ќе аплицирате за работа да добиете повик за интервју ? Обрнете внимание на следново … Грешки, грешки, грешки Дури и...

Wall Street

Можеби некогаш ви изгледа дека кариерата ви ја контролираат надредените или момнталната состојба на пазарот, но сосема е точно дека вие сте единствените одговорни....

совети

Ако се трудите на работа да бидете активни, тоа потешко ќе ви оди со компјутер.   Веб страницата CalorieLab.com presmetala колку калории троши работата...

Advertisement
Advertisement