Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Доказ за тоа е неговото ново купување – прекрасен дом во Глендејл кој уметникот неодамна го купи за 2,2 милиони долари. Изградена во 1960-тите...

Fine Living

Една од ѕвездите кои го следат Светското првенство во Катар е познатиот фудбалер Дејвид Бекам. Мундијалот во Катар е еден од настаните кои ги...

Fine Living

Ивана Трамп, првата сопруга на 45-тиот претседател на САД, милионерот Доналд Трамп, почина во Њујорк на 14 јули 2022 година. А сега, неколку месеци...

Fine Living

Вилата на плажа вклучува седум спални соби, винарска визба, комплетно опремена теретана и два базени. Во уникатниот кикладски пејзаж на Миконос, камената пештерска вила...

Fine Living

Иако минатиот месец се венчале интимно и церемонијално во свадбена капела „Little White“ во Лас Вегас, а претходно поминувајќи романтичен меден месец во Париз,...

Fine Living

Актерката Сара Џесика Паркер, позната по улогата на Кери Бредшо во серијата „Сексот и градот“, неодамна изненади многумина кога на веб-страница за изнајмување недвижнини...

Advertisement