Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Талентираните архитекти на студијата MAD можат да добијат инспирација од се, дури и од портокалови портални кранови! Со новиот проект тие учествуваа на меѓународниот...

Fine Living

Архитектката Јанг Ху се издвојува во светот на дизајнот по успехот што го доживеа во последните години. Љубителите на луксузниот ентериер го „обожуваат“ нејзиниот...

Fine Living

Сега можете да поседувате дел од италијанската (и холивудската) историја. Трилогијата „Кум“ на Френсис Форд Копола е едно од најпознатите и најпопуларните дела на...

Fine Living

Бившите не треба да бидат пријатели, но сигурно можат да бидат соседи! И не мислиме само ние така, туку и познатиот рапер Канје Вест,...

Fine Living

Групацијата Триглав во првите девет месеци од годинава оствари раст на консолидираните бруто премии од осигурување од 10% (1,06 милијарди евра) во однос на...

Fine Living

Синоним за луксуз, спектакуларно опкружување и легендарна услуга, брендот Риц-Карлтон се смета за златен стандард кога станува збор за гостопримството, а хотелот Риц-Карлтон во...

Fine Living

Познатата филмска ѕвезда Силвестер Сталоне го продава својот дом во соработка со продавачот на луксузни недвижности Томер Фридман. Овој модерен медитерански комплекс од светска...

Advertisement