Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fine Living

Алисон Ханиган, која глумеше во серијата „Како ја запознав мајка ти“, ја продава својата прекрасна куќа во Лос Анџелес за 18 милиони долари. Вилата...

Fine Living

Надвор има тераси, внатре е клавир Стајнвеј од 1890 година, позлатени фотелји на Луј XIV, скулптури од 18 век и друго. Без разлика дали...

Fine Living

Селската куќа во која Џузепе Верди живеел 50 години е ставена на продажба, со што заврши долгогодишната кавга меѓу наследниците на италијанскиот композитор. Вилата...

Fine Living

На Том Круз не му треба посебен вовед, а неговото неодамнешно враќање дојде со Top Gun: Maverick, продолжение на оригиналот од 1986 година. Филмот...

Fine Living

Внатрешноста исполнета со светлина се карактеризира со високи тавани, мермер и широки дрвени подови. Познатата актерка Камерон Дијаз и нејзиниот партнер, инаку музичарот Бенџи...

Fine Living

Николас Кејџ ја чувствува неподносливата тежина на огромен приватен остров. Оскаровецот, кој некогаш поседуваше дури 15 луксузни куќи, го продаде најголемиот дел од своето...

Advertisement