Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Што вашиот омилен колач зборува за вас?

Дали сте традиционални или party girl? Храбра или по малку дрска? Да, да, тајната леѓи во капкејкот…

Скоро и да не постои личност која директно не се лансира на седмото небо во истиот момент кога ќе го вкуси омилениот колач! Понекогаш само еден единствен брауни е доволен во секунда да не орасположи и помогне да го поминеме тешкиот ден, но постои нешто што стои позади вашиот избор на идеален десерт. Верувале или не, омилениот колач може да открие по нешто и за вашиот карактер, а секако и да ви помогне да откриете по нешто за личноста која седи карши вас у ужива во својот колач.

Еве го нашиот мини водич во светот на психологијата на десерти:

Бисквит

Мора да признаете дека по малку сте тешка личност, или бар така изгледате за луѓето кои не ве познаваат добро.

Капкејк

Вие сте шик и софистицирани. Се трудите да изгледате добро во секоја прилика.

Сендвич кекс

Вие сте разиграна и забавна личност и баш не бирате друштво. Сепак, многу сте снаодливи и наоѓате решение за сите проблеми.

Колач со кикирики

Многу сте интелегентни, но исто и многу внимателни. Добро работите под притисок, и во кризни ситуации сте тпеливи и сталожени.

Разнобојни колачи

Најдобро се чувствувате во забавно окружување и обожавате да се дружите. Сепак, понекогаш сте склони на чести промени на расположението.

Медењаци

Вие сте по малку дива особа. Не се плашите да кажете на луѓето што мислите, и дефинитивно не се плашите да се борите за себе. Неверојатно сте храбри, но кога ќе се потрудите можете да бидете и многу пријатна личност.

Колач од овес и суво грозје

Вие сте традиционалисти па дури и малку стромодни. Не сте премногу авантуристи и најмногу сакате да седите удобно со книга во рацете и пред камин.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...