Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Природен рецепт за откажување од пушењето

Пушењето е зависност и тешко е да прекинете иако можеби долго се обидувате.

Навиката е силна и наспроти сите ваши обиди се чувствувате дека нема помош.

Низ интернетот веќе извесен период циркулира една природна рецепта за одвикнување од пушење за кој многумина велат дека е делува.
Рецептата се состои од едноставни состојки за кој авторот вели дека засекогаш ќе ви помогнат да се решите од оваа навика.
Состојки потребни за оваа рецепта:
половина грејфрут,

половина портокал,

20 мл чај од камилица,

30 грама масло од јојоба,

30 грама маслиново масло,

30 грама кокосово масло и

5 грама оригано.
Лекот мошне едноставно се подготвува.
Исцедете ги грејфрутот и портокалот.
Во соодветен сад измешајте ги сите состојки додека не добиете хомогена смеса.
Потоа смесата префрлете ја во помали теглички кои можете секаде да ги носите со себе.
Нанесете ја смесата на кожата под носот или ставете неколку капки на памук и длабоко вдишувајте кога и да почувствувате потреба за цигара.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...