Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Природен пијалок против Ешерихија Коли

 

Со лековите од природата нема да погрешите, но ако симптомите перзистираат, одете на лекар.

Природна напивка против E. coli

Ако одеднаш почувствувате потреба за мокрење, а тоа е придружено со болка и пецкање, веројатно станува збор за уринарна инфекција. Со лековите од природата нема да погрешите, но ако симптомите ги имате и потоа, одете на лекар.

Состојки:

  • Половина килограмкорен од целер
  • Половина килограмлимон

Подготовка:

Изрендајте го целерот и лимонот (претходно замрзнат за полесно да го исецкате), а потоа прелијте го со еден литар вода.Се остава да отстои 24 часа покриено со газа. Процедете го низ газа, а добиениот пијалок пијте го во текот на следните два дена (околу три чаши дневно).

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...