Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Помешајте ги овие три зачини и уништете го ракот!

Др.  Carolyn Anderson кажува како не треба да се плашите дека ќе оболите од рак, доколку ги помешате и конзумирате овие три зачини. Станува збор за смеса од три лесно доступни зачини.

Anderson зборува како дошла до својте сознанија истражувајќи ги овие употребливи состојки стари две илјади години од источна Индија, а чии резултати се потврдени во западните медицински истражувања. Докторката истакнала дека доколку ги користите овие три состојки секојдневно, сигурно нема опасност да оболите од рак.

Тие три чудотворни зачини се куркума, маслиново масло, и бибер. Помешајте четвртина лажица  куркама со половина лажица маслиново масло и додајте прстофат мелен бибер. Све заедно добро промешајте ги. Добиената смеса можете да ја користите како додаток за јадења и салати, но можете да ја јадете и сама.

Доколку ја додавате во оброци кои термички се обработуваат, тогаш смесата ја ставате на самиот крај на варењето на храната како не би се преварила.  Доколку ја јадете сама, можете да ја ублажите со малку вода. Внесувајте ја секојдневно и што почесто.

Све е во куркумата. Тоа е зачин во облик на жолт прав. Нејзините анти-инфламаторни способности се невероватно моќни. Не постои ниту едена друга природна состојка кој е ефективен за намалување на воспаление на куркума, тврди Anderson.

Истражувањата покажале како куркумата спречува рак на дебело црево, простата, на мозок и на дојка.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...