Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Ова средство против комарци – сите го имаме по дома!

Бидете еколошки свесни и наместо разни хемиски средства, за борба против комарците – користете стар талог од кафе!

Комарците, како и другите инсекти, тотално ги одбива мирисот направен од талог од кафе кој гори! Еве како да го направите тоа.

1. Соберете го талогот од кафе и ставете го на алуминиумска фолија или на порција. Оставете го на ладно и суво место додека не стане потполно сув.

2. Ставете ја таа фолија со новиот талог од кафе на рамна површина, како на пример на маса, на отворено. Уверете се децата и животните да немаат пристап до тоа место.

3. Палете го талогот со хартија или подолга запалка (за да не се изгорите), се додека не почне да гори и да дими.

4. Талогот ќе гори бавно. а димот кои ќе се направи ќе ги избрка комарците.

Овој едноставен трик функционира одлично.

komarci 1

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...