Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Најнов тренд- мултимаска која го освојува интернетот

Woman with blotches of facial mask

Најновите трендови кога станува збор за убавината ги инспирираше многу млади девојки да објават на своите Инстаграм профили фотографии на кои имаат маска за лице во три бои , а еве за каква маска станува збор.

1

Се верува дека универзалната маска за лице не ги дава посакуваните резултати, затоа што кожата на лицето не е иста во сите области, па ние имаме т.н. “Т” зона, која е малку мрсна и каде порите се зголемени, а потоа повеќе чувствителен дел на окото и остатокот на лицето . На секоја област и треба имаат различна нега и методот на третман.

2

Најновиот третман наречен “мултимаска” е комбинација од три маски наменета за различни типови на кожа, која се применува на различни делови на лицето.

3

Тоа може да изгледа чудно, но многу девојки веќе ги имаат донесено овој тренд и велат дека се задоволни со резултатите. Дали вие би се обиделе со мултимаска?

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...