• Сподели на:

Најдобар појадок за слабеење

___

Овој секојдневен појадок ќе ви помогне да ги елиминирате нечистотиите од организмот и да ги прочистите цревата. Со тоа ќе го решите проблемот со слаби црева и опстипација, а исто така ги согорува масните наслаги и ја нормализира тежината.

Овој појадок е еден од најздравите и највкусните, бидејки во себе содржи витамини и минерали кои го подобруваат изгледот на кожата, косата. Го нормализираат метаболизмот и го зајакнува организмот.

По месец дена конзумирање на овој коктел, лесно ќе изгубите 3-4 килограми од тежината. Тенот на кожата, косата и ноктите ќе станат поздрави и убави, а стомакот полека ќе се “стопи”.

Состојки: 300 мл немасен јогурт, 2 супени лажици овесни снегулки, 1 лажица измелено ленено семе, 1 лажица какао во прав, 5-7 суви сливи.

Појадокот се припремува навечер за утрешниот ден. Прелијте ги сувите сливи со 100 мл врела вода. Поклопете ги и оставете ги 5-10 минути. За тоа време во чинија ставете ги овесните снегулки, сомеленото ленено семе и какаото.

Прелијте со јогурт и добро измешајте. Набабрените суви сливи исецкајте ги ( можете и во блендер) и додајте ги во претходната смеса. Измешајте добро и оставете ја целата смеса во фрижидер. Наутро извадете ја смесата од фрижидер и уживајте во својот здрав и вкусен појадок. Резултатите ќе бидат набрзо видени.

Првите денови ќе се чувствувате малку чудно во стомакот, но тоа ќе пројде. Вашиот дигестивен систем ќе работи како саат.


Оставете коментар

___