Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Кои работи ја убиваат гладта?

jogging

Чувството на глад може да биде толку неугодно и поради тоа и најупорните престануваат со диета. Не постојат природни и брзи трикови кои проверено ја убиваат гладта, а се наоѓаат испред носот.

  1. Вода – Чувството на глад е предизвикан од празниот желудник кој бара храна, но исто така е и дехидриран. Доколку сакате да изгубите по некој килограм, присилете се во текот на целиот ден да пиете вода. Освен што ќе го прочисти вашето тело, водата максимално ќе ја ублажи или комплетно ќе го отстрани неугодното чувство на глад помеѓу оброците.
  2. Вежбање – Сте размислиле ли чувството на глад кога е најсилно? Одговорот е многу едноставен – кога ви е досадно. Во текот на слободното време поголемиот дел размислува на тоа што би јаделе. Баш поради тоа, рекреација на било кој начин е сојузник во слабеење. Вежбањето го забрзува метаболизмот и ја зајакнува циркулацијата која ја притиска неугодната и “лажна” глад.
  3. Искреност – Грицките помеѓу оброците се непријатели на секој кој планира да изгуби по некој килограм, бидејки покрај тоа што станува збор за непотребни калории, многу пати не сме свесни колку сме изеле во текот на денот. Поради тоа, пробајте да бидете искрени према себе. Запишете се што сте изеле помеѓу оброците и пробајте анти стрес грицкање да го замените со чаша вода или чај.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...