Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Еве што се случува со вашиот организам кога ќе го прескокнете појадокот

Појадокот е најважниот оброк во денот и не треба да го прескокнете. Дури и ако не сте премногу гладни во утринските часови.

Ако го прескокнете утринскиот оброк, нивото на шеќер во крвта паѓа нагло. Потоа, следува замор и вртоглавица, а вашиот метаболизам се успорува, а со тоа го спречува процесот на согорување на калории.

Мозокот е во сосем друга состојба поради нервоза, стануваме депресивни и сме склони кон промена на расположение.

Кога понатака во текот на денот ќе внесеме храна, ќе ни биде многу тешко да се заситиме.

Избегнување на појадокот го забавува нашиот метаболизам и шеќерот во крвта ќе биде постојано нестабилен.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...