Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Диета со мед: За три дена симнувате три килограми!

Медот е една од најздравите и најхранливи материи што ни ги нуди природата. Сепак, нутриционистите советуваат дека пред почетокот на оваа диетата треба да набавите и да користите мед со проверен квалитет, а голема предност ќе имате и со темните врсти на мед. Со оваа диета и прочистување на организмот ќе загубите 2-3 килограми за три дена.

Прв ден

Појадок 2 жолчки помешајте со 1 лажичка мед. Со оброкот пијте чај со лимон или кафе без шеќер.

Ручек 100 гр сирење + 50 гр варен морков + 50 гр варена брокула + 50 гр варен карфиол. Сето ова измиксајте го во блендер и направете крем. Додаток – чај или кафе со 1 лажичка мед.

Вечера Шолја бистра супа од зелечнук, парче интегрален леб и 1 јаболко/ круша/портокал

Втор ден

Појадок Ист како и првиот ден

Ручек Направете крем од едно меко варено јајце, лажичка мед и 100 г младо сирење. Со оброкот пијте и чај со лимон или кафе.

Вечера 150 гр риба или пилешко филе, мала чинија салата од зеленчук и чај со лимон.

Трет ден

Појадок Ист како и првиот и вториот ден + едно јаболко

Ручек 50 г сирење, парче ’ржен леб и чинија свеж зеленчук со лимонов сок

Вечера 300 гр варен зелечнук, едно меко варено јајце и шолја чај со една лажичка мед.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement