Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Зошто водата е важна?

Водате е една од најважните состојки кој ги внесуваме во организмот на дневна база. За време на топлите денови, важно е да ја пиете во големи количини, но следниве факти говорат дека внесот на водата е исто така важен и во другите делови од годината.

Водата го покренува телото. Испијте чаша вода веднаш штом ќе станете од спиење и вашиот организам побрзо ќе се разбуди.

Хидратација на кожата. Ако внесувате повеќе вода, особено за време на летото, вашата кожа ке биде убава и здрава.

Водата му помага на телото во рамнотежата и апсорпцијта на хранливите состојки кои ги внесуваме во организмот.

Ако сте навикнати на сокови, па водата не ви е доволно вкусна, изцедете во неа малку лимон, портокал или лимета, или ставете малку замрзнато овошје.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...