Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

За лекување на камен во бубрегот-семки од лубеница

Вистина е дека нема нешто подобро од лубеницата за да ја згасне жедта. Но, дали знаевте дека и семките од овој вкусен плод се исто толку полезни?

Во кинеската народна медицина токму семките од лубеница се користат како најголем лек против камен во бубрегот. Семките се полни со магнезиум и калиум, состојки кои се моќни борци против оваа болест.

За да се излекувате подгответе го овој чај: една лажица семки од лубеница исецкајте ги или смелете ги. Попарете ги со половина литар врела вода и оставете нека отстои половина час. Чајот пијте го два пати во денот три пати седмично.

Важно е чајот да е свежо подготвен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement