Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Вкусно и корисно: Банана пијалак кој го топи салото од стомакот

Ако планирате да изгубите телесната тежина, треба да го намалите внесувањето на шеќер исклучиво преку овошје.

Започнете го денот со шејк од банана!

Ако сакате да се ослободите од мастите на стомакот, ние ви препорачуваме да го подготвите овој вкусен еликсир.

Состојки кои ќе ви бидат потребни:

– 1 банана

– 1 портокал

– 1/2 чаша ниско-масен јогурт

– 1 лажичка масло од кокос

– 1/4 лажичка мелен ѓумбир

– 2 лажици ленено семе

– 2 лажици “whey” протеин

Едноставно измешајте ги сите состојки и ставете ги во блендер. Кратко испасирајте и имате готов вкусен напиток. Напијте се рано наутро на празен стомак, откако ќе испиете чаша млака вода. Пред употреба, консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...