Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Уникатен пијалок кој ќе ви помогне да добиете рамен стомак за само 7 дена!

Сите коишто барем еднаш се обиделе, знаат колкав напор е потребен за да дојдете до тело од соништата.

А и неретко се случува за секојдневната рутина во нашите животи да направи дел од добрите навики коишто сме ги имале едноставно да исчезнат. Не внимавате доволно на исхраната, ги прескокнувате вежбите и додека да трепнете пак се појавува досадното стомаче.

Очигледно е дека диетата и вежбањето се вистинско решение, но никој не може да ве обвини поради фактот дека сакате побрзи резултати кои бараат помал напор.

Магичната состојка во случајов е токму бананата. Бананите не само што може да помогнат за детоксикација – кога се комбинираат со семе од лен, туку може и да ви го затегнат стомакот.

Состојки:

● 1 банана
● 1 портокал
● 1/2 шолја јогурт со низок процент на масленост
● 1 лажица кокосово масло
● прстофат ѓумбир
● 2 лажици семе од лен
● 2 лажици сурутка во прав.

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа уживајте во овој вкусен и исклучително здрав напиток!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement